Бургаските ученици, сред които и нашите възпитаници, неведнъж са доказвали на национални и международни състезания, че притежават добри знания и иновативни идеи. По традиция и тази година по повод празника на града – Никулден, кметът Димитър Николов награди най-изявените от тях, завоювали призови места в национални и международни олимпиади, състезания и конкурси. Честито на наградените!

За област „ИТ“

Даниела Александрова Павлова – XII а клас – сребърен медал на световното състезание по информационни технологии Microsoft Office Specialist 2017, провело се в САЩ.

 За област „Физика“

Руско Тодоров Русков – XII е клас – сребърен медал и грамота за най-добро решение на първата задача на Европейска олимпиада по физика – 20-24.05.2017 в гр. Тарту и гр. Талин, Естония

За област „Изкуства“

Божидара Ралева Топчиева – XI а клас – изобразително изкуство

  • I място в национален конкурс за рисунка и приложно изкуство „Водата- извор на живот“
  • I място в конкурс „Аз обичам Черно море“
  • I място на конкурс за рисунка  XVII международен пленер „Традиция, екология, творчество“

Полина Тимофеевна Валецкая – X б клас – изобразително изкуство

  • Първа награда медал за участие в национална изложба – конкурс за детска рисунка „Св. Трифон Зарезан“ 2017 гр. Сунгурларе
  • Първа награда за портрет в международен детски фестивал „Млади таланти-2017“
  • Първа награда за отлично представяне в междинародния фестивал „Корабът на изкуствата“ – Поморие

Соня Димитрова Георгиева – XI г клас – фотография

  • I място за участие в конкурса „Аз обичам Черно море“

 За област“ Спорт“

Галя Николова Атанасова – X а клас – карате

  • III място на международно първенство за купа „Сакуранад Сожем“ гр. Гомел, Беларус

Нели Георгиева Манолова – VIII е клас

II място на международен фестивал за народни танци – грамота и медал, отборна награда

Плуване

  • I място на състезание по плуване гр. Несебър
  • I място на състезание по плуване гр. Бургас
  • I място на състезание по плуване гр. Варна

Художествена гимнастика

  • II място на състезание по художествена гимнастика гр. Банско
  • II място на състезание по художествена гимнастика гр. Стара Загора

Иво Кирилов Тофтев – X г клас – колоездене

  • I място – международно състезание по колоездене Купа „Драг“ гр. София
  • III място – международно състезание по колоездене „Изкачване на Витоша“
  • I място на държавен личен и отборен шампионат на писта в дисциплината Омниум
  • I място ЯЛОШ на писта на квалификации „спринт 200м“
  • III място ЯЛОШ на писта на 2000м от място
  • III място ЯЛОШ на писта на Скрач
  • III място ЯЛОШ на писта на издръжливост по точки
  • III място купа „Бургас“
  • III място (генерално) двуетапно състезание „По стъпките на Васил Левски“ гр. Троян
  • I място „Изкачване на Шипка“ гр. Казанлък
  • II място от етап Купа „Свиленград“

Мартин Петров Георгиев – X г клас

  • I място Регата Черноморец – Бургас 2017

Снимки…